بهترین مکان های خرید پارچه در تهران


بهترین مکان های خرید پارچه در تهران - تصویر 1

نوبت به خرید پارچه که می رسد وجود بورس ها و مراکز خرید و بازارهای مختلف با اجناس و قیمت های متفاوت هر کسی را به شک و تردید می اندازد. بعضی بازارها و پاساژها همه نوع پارچه ای ارائه می دهند اما برخی ها نیز تنها نوع خاصی از پارچه را می فروشند. در اینجا شما را با نقطه های اصلی دادو ستد پرنقش و نگار بزازان تهران آشنا می کنیم.

 

بازار بزرگ تهران


اگر می خواهید حسابی خرید کنید


راسته عمده فروشان پارچه در انتهای بازار و در سرایی به نام امیرکبیر قرار دارد. در این سرا انواع و اقسام پارچه ها از پارچه های مجلسی تا پارچه های فاستونی و ملحفه ای چیده شده اند و به صورت عمده یا جزئی به فروش می رسند. این بازار برای کسانی که تولیدی دارند بسیار مناسب است زیرا با خرید عمده پارچه، قیمت آن حتی ممکن است به نصف هم برسد. اگر هم به دنبال خرج کار، دکمه، زیپ و انواع مارک و کاور هستید بازار پاچنار (واقع در بازار بزرگ) را به شما پیشنهاد می کنیم. در سطح شهر نیز علاوه بر پارچه فروشی هایی که در محله ها قرار دارند، چند خیابان به عنوان بورس پارچه مطرح هستند. در این میان خیابان های مولوی، زرتشت به همراه محله عبدل آباد، پاساژ میری تجریش و خیابان گاندی مهم ترین بازارهای فروش خرده پارچه هستند.

 

 

بازار مولوی
 


از شیر مرغ تا جان آدمیزاد


در میان بورس های پارچه فروشی، بازار مولوی از جامعیت بیشتری برخوردار است و هر پارچه ای را که بخواهید در پاساژ چند طبقه مولوی پیدا خواهید کرد. تنوع پارچه در این بازار تقریبا هر نوع سلیقه ای را راضی می کند. از پارچه های پرده ای و ملحفه ای گرفته تا پارچه های دانتل و گیپور و انواع مجلسی، چادری و... در این مکان یافت می شود. به دلیل وسعت و تنوع زیاد این پاساژ اکثر مردم ترجیح می دهند از آنجا خرید کنند. مشتریان زیاد این مکان باعث شده است گاهی بزازان ترفندهایی را برای فروش در نظر بگیرند که خریداران باید به آن توجه کنند و حواس شان به قیمت ها باشد. برای مثال ته طاقه فروشی یکی از سیاست های فروشندگان این پاساژ است. به این ترتیب که پارچه ها را در قواره های مختلف برش می دهند و به عنوان ته طاقه و ظاهرا ارزان تر در سبدهای جلوی مغازه خود می اندازند و به فروش می رسانند در صورتی که این شگرد فروشنده ها برای به وسوسه انداختن خریداران به خرید ارزان است! درواقع بزازان برای فروش پارچه غیرفصل یا پارچه هایی که به دلیل از مد افتادن دیگر مشتری ندارد از این سیاست استفاده می کنند. با وجود شرایط خاصی که بازاریان درباره ته طاقه ها اعمال می کنند و آنها را با قیمت های ارزان تر می فروشند اما گاهی اوقات ته طاقه ها به قیمت کامل به فروش می روند و تخفیفی روی آنها اعمال نمی شود. با این حال قیمت های این پاساژ نسبت به قیمت های گاندی و زرتشت بسیار پایین تر است.

 

 

خیابان زرتشت


اگر دنبال مجلسی ها هستید


اگر به دنبال پارچه های نفیس مجلسی و کارشده یا کت و شلواری هستید خیابان زرتشت را به شما پیشنهاد می کنیم. البته قیمت پارچه ها در این خیابان نسبتا بالاست اما پارچه های زیبای آن نگاه هرکسی را به خود خیره می کند! بزازان این خیابان با سلیقه خاصی، مانکن هایی را پشت ویترین گذاشته اند و پارچه ها را مدل داده و به تن آنها کرده اند تا به مشتریان خود نشان دهند که هر پارچه ای برای چه مدلی مناسب است.

 

 

خیابان گاندی


هم ارزان و با کیفیت ، هم مجلسی و گران!


خیابان گاندی چند مغازه پارچه فروشی و یک خرازی دارد. اگر تا به حال نام پارچه فروشی «عادل» به گوش تان خورده است باید بگوییم در این خیابان چندین مغازه با نام «عادل» و «عادل اصل» وجود دارد که با ارائه پارچه هایی با قیمت های مناسب در کنار پارچه های نفیس و گران تر مشتریان زیادی را به خود جلب کرده اند. روبه روی آنها نیز در آن دست خیابان چند فروشگاه پارچه های مجلسی و کارشده وجود دارد. بد نیست به آنها نیز نگاهی بیندازید. وضع پارچه فروشی های ساکن گاندی تقریبا مشابه زرتشت است و قیمت ها تقریبا در یک حدود تعیین شده اند.

 

بازار تجریش
 


تنوع بالا و قیمت های مناسب


در بازار تجریش مانند خیابان گاندی می توانید انواع پارچه های باکیفیت و زیبا را با قیمت های مناسب تهیه کنید. یکی از پاساژهای معروف در این محله پاساژ میری است که بین سر پل تجریش و میدان قدس واقع شده است. فروشگاه های این پاساژ چند طبقه اکثرا پارچه های خود را از دم در مغازه تا داخل، کنار هم چیده اند و شما می توانید از نزدیک جنس و طرح آنها را بررسی کنید. در این پاساژ چند خرازی تمام و کمال با انواع نوارها و خرج کارها نیز وجود دارند و با مراجعه به این پاساژ می توانید خرید خود را کامل انجام دهید. اگر بخواهید، می توانید شماره تلفن خود را در اختیار فروشگاه ها بگذارید تا هروقت پارچه های جدیدشان را آورند با یک پیامک شما را با خبر کنند!

 

 

عبدل آباد


کیلویی پارچه بخرید!


اگر به دنبال پارچه هایی از جنس متقال و ملحفه ای هستید، بازار عبدل آباد را به شما پیشنهاد می کنیم. این محله زمانی به کیلویی فروشی های بزازان معروف بود. بزازان عبدل آباد بیشتر به سبک عمده فروشان کار می کنند و پارچه ها را حداقل کیلویی ۴هزار تومان به بالامی فروشند. دراین بازار نباید خیلی دنبال پارچه های مجلسی، زیبا یا رنگارنگ بود. دراین خیابان، بیشتر پارچه هایی که کیلویی به فروش می روند از کیفیت لازم برخوردار نیستند و بیشتر می توان دنبال پارچه هایی برای قاب دستمال و درنهایت ملحفه بود. البته اگر خوب بگردید پارچه های زیبا و با کیفیت نیز پیدا خواهید کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه