مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری. یک کارگردان تئاتر از قطع سر بازیگر بر روی صحنه نمایش خبر داد . به گزارش ایران ناز مردم تماشاگر باور نمیکنند در این تئاتر یک سر جلوی چشمشان قطع شده و روی زمین میافتد !محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم»، گریم، طراحی صحنه و لباس این اثر را از عناصر مهم در یک اثر نمایشی دانست که در این کار هم سعی کرده‌اند به این بخش به صورت حرفه‌ای بپردازند. محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم» که به تازگی اجرای آن در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده است گفت: خوشبختانه با وجود هوای ...

قطع سر بازیگر بروی صحنه تئاتر ! (عکس)

مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری
قطع سر بازیگر بروی صحنه تئاتر ! (عکس)

یک کارگردان تئاتر از قطع سر بازیگر بر روی صحنه نمایش خبر داد .به گزارش ایران ناز مردم تماشاگر باور نمیکنند در این تئاتر یک سر جلوی چشمشان قطع شده و روی زمین میافتد !محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم»، گریم، طراحی صحنه و لباس این اثر را از عناصر مهم در یک اثر نمایشی دانست که در این کار هم سعی کرده‌اند به این بخش به صورت حرفه‌ای بپردازند.

محسن میرزاخانی کارگردان نمایش «رم» که به تازگی اجرای آن در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده است گفت: خوشبختانه با وجود هوای بارانی و ترافیک سنگین خیابان ها تا الان استقبال خوبی را از جانب مخاطبان شاهد بودیم برای من هم غیر منتظره بود اما آغاز خوبی رقم خورد.

این کارگردان اظهار کرد: نمایشنامه کمدی تراژیک «رم» را سه سال پیش نوشتم و تقریبا یک سال هم در تکاپوی اجرای آن بودم تا بعد از حدود ۴ ماه تمرین روی صحنه برویم. این نمایش قصه زیاده‌خواهی دو زن در شهر نیویورک است که به هر قیمتی می خواهند خودشان را مطرح کنند. آنها در شب هالووین می خواهند با یک تصمیم نامشان را در گینس ثبت کنند اما اتفاقی می افتد که ماجرا مسیر دیگری می رود.

وی افزود: طی سال هایی که از کارگردانی تئاتر دور بودم و فرصتی هم برای دیدن نمایش ها نداشتم تصورم از اجراها چیز دیگری بود و شاید توقع بیشتری داشتم. فکر می کنم همین مساله باعث شد کسانی که برای تماشای کار ما آمدند «رم» را نمایشی عجیب و غریب بدانند و از دیدن آن شگفت زده شوند.

میرزاخانی ادامه داد: گریم، طراحی صحنه و لباس از ویژگی های «رم» محسوب می شود و شاید تماشاگران تئاتر تا به حال نمایشی که جلوی چشم شان سر بازیگر قطع شود و به زمین بیفتد ندیده باشند و همین باعث شگفتی شان شده است. بازیگران این نمایش هم از کاربلدهای تئاتر هستند و خوشبختانه تیم خوبی روی صحنه رفته است.

این کارگردان تئاتربا تاکید بر احترام گذاشتن به مخاطبی که برای تماشای تئاتر به سالن می‌آید، بیان کرد: باتوجه به همه معذوریت هایی که در بحث اقتصادی داریم اما عقیده دارم باید به تماشاچی احترام بگذاریم و داشته های مان را به بهترین نحو ارائه دهیم.

قطع سر بازیگر بروی صحنه تئاتر ! (عکس)

متاسفانه بحث مالی همیشه باعث می شود سه عنصر اصلی نمایش یعنی گریم، لباس و دکور کمتر مورد توجه قرار بگیرد ولی ما در نمایش «رم» سعی کردیم به این موارد هم به شکل حرفه‌ای بپردازیم.

میرزاخانی در پایان گفت: همانطور که برای رفتن به مهمانی و دیده شدن خودمان همه کاری انجام می دهیم باید برای دیده شدن بهتر کارمان هم سنگ تمام بگذاریم. برای این نمایش من و بهنام رزاقی به عنوان تهیه کنندگان کار از هزینه های شخصی خودمان صرف کردیم تا کاری راضی کننده و در خور ارائه دهیم.

این نمایش از ۱۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران واقع در خیابان پاسداران، بالاتر از سه راه اقدسیه، ضلع جنوب غربی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا به صحنه می‌رود.

ماکت سر، پژمان بنفشه خواه، بافت مو؛ الهام شعبانی، طراح لباس؛ شیما لطیفی، دستیار لباس؛ زهره سلیمی پناه خیاط، علیرضا خسروی موسیقی، آرزو فتحی و نسترن قاضیانی همسرایان، اشکان آبرون پیانو، سارا والیانی دستیار یک و برنامه ریز، دانیال چاووشی دستیار کارگردان، اردلان سلیم‌زاده دستیار فنی کارگردان

همچنین پوریا مهدوی مدیر صحنه، مهشید سلطانی، معین معینی و یاسین مقدس‌نژاد، گروه صحنه محسن میرزاخانی، طراح صحنه، البرز ملک‌پور، سرپرست ساخت و اجرای دکور، اردلان سلیم‌زاده، اکبر چاردولی، دانیال چاووشی، محمد علی شیبک، آورد فتحی، امیر حسین علی‌زادهع گروه دکور، احسان تارخ، مدیر اجرایی، مریم ولی اله، تارا هجرت و نوید غفوری گروه اجرایی، فریبا جدیدی روابط عمومی و تبلیغات مجازی، بابک حقی عکاس، یاسین مقدس‌نژاد، عکاس پشت صحنه، علی فرجی، طراح پوستر و بروشور، پیمان یاحقی مشاور رسانه‌ای این نمایش هستند.

نمایش «رم» از 10 آبان تا 18 آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران واقع در خیابان پاسداران بالاتر از سه راه اقدسیه ضلع جنوب غربی پارک نیاوران خیابان فرهنگسرا میزبان علاقه‌مندان به هنر نمایش خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه