مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری. فاطمه ریگی، خواهر شهیدناصر ریگی از شهدای مزار شریف در نامه‌ای خطاب به ابراهیم حاتمی‌کیا نوشت: ضمن احترام به آقای برزیده، از شما درخواست می‌کنم فیلمی در خصوص معرفی شخصیت شهدای دیپلمات مزار شریف بسازید. به گزارش ایران ناز ، در این نامه که به نمایندگی از خانواده های شهدای دیپلمات مزار شریف نگاشته شده آمده است:. بسم الله الرحمن الرحیم. جناب اقای ابراهیم حاتمی کیا. با اهداء سلام وتهیات الهی احتراما به استحضار می رساند. اینجانب فاطمه ریگی خواهر شهید معظم حاج ن ...

نامه یک خواهر شهید به کارگردان معروف

مجموعه : اخبار سینما ، فرهنگی و هنری
نامه یک خواهر شهید به کارگردان معروف

فاطمه ریگی، خواهر شهیدناصر ریگی از شهدای مزار شریف در نامه‌ای خطاب به ابراهیم حاتمی‌کیا نوشت: ضمن احترام به آقای برزیده، از شما درخواست می‌کنم فیلمی در خصوص معرفی شخصیت شهدای دیپلمات مزار شریف بسازید.

به گزارش ایران ناز ، در این نامه که به نمایندگی از خانواده های شهدای دیپلمات مزار شریف نگاشته شده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب اقای ابراهیم حاتمی کیا

با اهداء سلام وتهیات الهی احتراما به استحضار می رساند

اینجانب فاطمه ریگی خواهر شهید معظم حاج ناصر ریگی سرکنسول وقت ایران در مزار شریف افغانستان که در فاجعه 17مرداد 1377 به همراه 9 تن از دیپلماتها وخبر نگار ایرنا مظلومانه به شهادت رسیدند،به نمایندگی از خانواده شهدای دیپلمات بر خود لازم دانستم که از جنابعالی که به حق مظهر انسانی هستید که باید طلایه دار معنویت در سینما خواند و با انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ظهور کرده اید تقاضا کنم تا بخشی از سلوک معنوی و سیره عملی برادر شهیدم در مسیر طیبه و راه حیات بخش انقلاب اسلامی را که منتهی به عروج مظلومانه او و دیگر همراهانش در فاجعه مزارشریف شد را در قاب سینما به تصویر بکشید.

همانطور که مستحضرید به گفته رهبر معظم انقلاب در حوزه معرفی شهدایی که مرزهای این کشور را با چنگ ودندان برای رفاه ما حفظ کردند قصور جدی صورت گرفته و هنر و فرهنگ و سینمای ایران در ادای حق مطلب برای پرداختن به سبک و روش زندگی،روحیات اخلاقی و منش رفتاری این ایثارگران و به خون خفتگان توفیق چندانی به دست نیاورده است.

از آنجا که به فرموده رهبرعزیز و بزرگوارمان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و به واسطه شناختی که از یک عمر سعی و تلاش حضرتعالی در راه اعتلای یاد شهیدان انقلاب اسلامی دارم از حضورتان تقاضامندمم تا به خلق اثری درخور شأن، مقام و منزلت شهید معظم حاج ناصر ریگی و همراهانش مبادرت ورزید.

ضمن اینکه بر خود واجب می دانم از زحمات برادر بزرگوار جناب آقای برزیده کارگردان محترم فیلم مزار شریف کمال تشکر را داشته باشم .اثری که ایشان خلق کردند بیشتر بر جنبه کیفیت قتل عام شهدا و مصائب تنها بازمانده این فاجعه پس از نجات معجزه آسا از چنگ نیروهای طالبان پرداخته است که حرکتی شایسته و بایسته برای غبارروبی از این فاجعه پس از 17 سال محسوب می شود. بنده به نمایندگی از خانواده های شهدای مزارشریف ضمن ادای احترام به جناب آقای برزیده تقاضای ساخت فیلمی با محوریت معرفی شخصیت این شهدای گرانقدر را دارم.

سخنم رابا جمله زیبای شهید گرانقدرسید مرتضی آوینی به پایان می رسانم”ای بلبل عاشق،جز برای شقایق ها مخوان”

سربلند و پیروز باشید./ نسیم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه