جام جهانی برزیل با حضور بازیکنان بزرگ و با تجربه‌ای همچون مسی، رونالدو، لام، سیلوا، جرارد، دروگبا، بوفون، کاسیاس، فان پرسی، مارکز، کمپانی، نکونام، هاسبه و... بیش از پیش اهمیت حضور فرمانده‌های با تجربه و مدبر را نمایان می‌کند.

خبرگزاری فارس: 60 روز دیگر پیکارهای جام جهانی 2014 برزیل آغاز می‌شود. 32 تیم از قاره‌های گوناگون خواهند کوشید که  با استفاده از توانایی و بضاعت‌های فنی و فیزیکی خود از رقبا گوی سبقت را بگیرند. در این میان نقش کاپیتان‌ها به عنوان فرمانده داخل زمین تیم‌های حاضر در جام، بسیار پراهمیت است.

کاپیتان‌ها  باید به عنوان دست راست مربی در داخل زمین باشند و دستورات داده شده را در مستطیل سبز به بازیکنان دیکته کرده و اجرا کنند.از طرفی خود در لحظات سرنوشت ساز و حساس، با استفاده از تجربیات و قابلیت‌های ذاتی،‌تیم کشور خود را در زمین مدیریت صحیح کنند.

با توجه به نقش مهم فرمانده‌های داخل مستطیل سبز، پیکارهای جام بیستم می‌تواند نقش و اهمیت حضور کاپیتان‌ها را بیش از پیش آشکار کند.

یکی از این چهره‌های مدبر و متفکر، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران است. بازیکنی که سابقه حضور در لالیگا اسپانیا را دارد و به  خاطر قابلیت‌های مدیریتی در زمین، کارلوس کی‌روش به او اطمینان و اعتماد زیادی دارد و به خاطر حضور ایران در جام جهانی در ردیف بزرگانی مثل مسی، رونالدو، سیلوا،‌لام، بوفون و کاسیاس قرار می‌گیرد.

در گزارشی که درپی می‌آید به اختصار چهره 32 فرمانده حاضر در جام جهانی برزیل اینگونه معرفی می‌شوند:

*گروه A

*تیاگو سیلوا - برزیل

این مدافع در سال‌های اخیر چه در پیراهن پاری‌سن‌ژرمن و چه همراه با روسونری‌های آ.ث‌میلان خوش درخشیده است. سیلوا می‌خواهد در 29 سالگی اوج توانمندی در مسابقاتی که کشورش میزبان است، جشن قهرمانی بگیرد و جام را روی دستانش بلند کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 1

*داریو سرنا -کرواسی

اسطوره فوتبال اوکراین پس از 10 سال فعالیت در لیگ اوکراین و انجام بیش از 400 بازی برای شاختار دونتسک حالا به عنوان یک فرمانده با تجربه به جام جهانی می‌آید.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 2

*رافائل مارکز - مکزیک


مدافع سابق بارسلونا اکنون 34 ساله شده و در لیگ آمریکا بازی می کند. او با 116 بازی ملی یکی از کاپیتان های با تجربه جام جهانی است که سابقه حضور در جام جهانی را نیز دارد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 3

*سباستین باسونگ - کامرون

ستاره کامرون در جمع شیران رام‌نشدنی وظیفه‌ای بس سنگین دارد. او باید مردانش را صحیح هدایت کند که نتیجه بگیرد تا همچون شیر بر حریف غرش کنند. او در لیگ برتر انگلیس در تیم نوریچ سیتی بازی می کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 4

*گروه B


*ایکر کاسیاس – اسپانیا

 کاسیاس کاسیاس است. او حتی اگر در رئال مادرید مورد نگون بختی قرار گرفته باشد، آنقدر تجربه و توانمندی دارد که ماتادورها را همانند جام جهانی قبلی به خوبی در زمین هدایت کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 5

* فان پرسی - هلند

روبین فان پرسی تجربه بین‌المللی کافی دارد و به اعتقاد لویی فان‌خال می‌تواند لاله‌های نارنجی را در جام جهانی کمک کند. او در آرسنال و منچستریونایتد قابلیت‌های فراوانش را برای این منظور بروز داده است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 6

*کلادیو براو – شیلی

دروازه‌بان توانمند و 30 ساله عضو تیم سوسیداد اسپانیا در مرحله مقدماتی نقطه اتکای تیمش بود. او می‌خواهد این نقش را در مسابقات برزیل 2014 استمرار ببخشد و عاملی اساسی در درخشش شیلی در این جام باشد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 7

*لوکاس نایل- استرالیا


ستاره سابق بلکبرن انگلیس که حتی برای وستهام و اورتون به میدان رفته، حتی با 35 سال سن، مدافعی درجه یک است. او امیدوار است بتواند در جام جهانی با استفاده از تجربیات فراوانش به کانگورها کمک کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 8

*گروه C


*ماریو یپس – کلمبیا

در تابستان آینده ماریو یپس 38 ساله می شود. او می‌کوشد از نظر بدنی دچار افت نشده تا بتواند با استفاده از تجربیاتش به کلمبیا کمک کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 9

*گریگوریس کاراگونیس - یونان

با داشتن 131 بازی ملی در کارنامه هافبکی بسیار با تجربه در سطح ملی است. او یکی از بازماندگان تیم طلایی یونان در جام ملت‌های منجر به قهرمانی 2004 است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 10

*دیدیه دروگبا- ساحل عاج

دروگبا وقتی وارد جام جهانی شود، 35 ساله خواهد بود. بازیکن اسبق چلسی می خواهد با تجربه‌ زیادش دروازه‌ حریفان را به خطر بیندازد.

 کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 11

* ماکوته هاسبه- ژاپن


مدافع 29 ساله سابقه 70 بازی ملی برای سامورایی‌های آبی را در کارنامه ملی دارد. او امیدوار است با هدایتی صحیح نتیجه درخشانی در جام جهانی عاید فوتبال ملی ژاپن شود.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 12

*گروه D


*دیگو لوگانو - اروگوئه


از زمانی که به عضویت وست‌برومویچ آلبیون درآمد، خیلی برای تیم انگلیسی بازی نکرده اما این مدافع 33 ساله با کوله‌باری از تجربه که بخش اعظم آن همراه با فنرباغچه ترکیه بود، می‌تواند به تیم آمریکای جنوبی کمک شایانی در جام جهانی برزیل کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 13

*برایان روییز - کاستاریکا


در تیم فولام انگلیس این هافبک تهاجمی و خلاق توانمندی‌هایش را به خوبی نشان داده است. حال جام جهانی منتظر است در قالب فرمانده داخل زمین کاستاریکا توانمندی این بازیکن را شاهد باشد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 14

* استیون جرارد - انگلیس


روی هاجسون در مورد جرارد نظری جالب دارد.سرمربی انگلیس آرزو می‌کند جرارد به مانند بازی در لیورپول در اوج باشد تا «سه شیر» (تیم ملی انگلیس) به پیش حرکت کند و افتخار بیافریند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 15

*ایتالیا-بوفون


بی‌شک کاپیتان ارزشمند آتزوری(ایتالیا) مرکز ثقل بازی تیمش است. او که در اوج باشد، ایتالیا هم می‌درخشد و نتایج خوب می‌گیرد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 16

*گروه E


*سوئیس- گوکان اینلر

این هافبک عضو تیم ناپولی ایتالیا با 29 سال سن اجرا کننده دقیق دستورات اوتمار هیتسفلد در زمین مسابقه است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 17

*آنتونیو والنسیا - اکوادور

مهاجم گوش راست منچستریونایتد تا 2 ماه دیگر وظیفه‌ای بس سنگین در تیم کشورش داررد. او باید جوانان شایسته اکوادور را برای کسب نتیجه در زمین هدایت کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 18

* هوگو لیوریس فرانسه


دروازه‌بان عضو تاتنهام نقطه اتکا خروس‌های آبی در جام جهانی برزیل است. او می‌خواهد علاوه بر لقب یک فرمانده خوب، عنوان دروازه‌بان خوب جام را نیز از آن خود کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 19

*نوئل والدرس- هندوراس


این دروازه‌بان 36 ساله از سال 2000 در خدمت تیم کشورش است و اکنون 118 بازی در کارنامه دارد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 20

*گروه F


*لیونل مسی- آرژانتین

یکی از ستارگانی است که کانون همه توجهات خواهد بود.اگر در اوج آمادگی باشد، بدیهی است ابتدا تیم‌های همگروهی یعنی ایران، نیجریه و بوسنی هرزگوین از او لطمه خواهند خورد و در مراحل بعد تیم‌های که می خواهند بر سر قهرمانی جام رقابت کنند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 21

*امیر اسپاهیچ – بوسنی‌هرزگوین


مدافع میانی و با تجربه بایرلورکوزن، سال‌ها بازی در تیم های گوناگون را تجربه کرده و اکنون به برزیل 2014 می‌آید که کم‌تجربه‌های بوسنی را مقابل ایران، آرژانتین و نیجریه پیش ببرد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 22

*ایران - جواد نکونام


کاپیتان جواد نکونام توانمندی‌های زیادی در کنار تجربه فراوانش دارد. او می‌تواند با هر دو پا شوت بزند و با استفاده از ضربات سر دروازه‌ حریفان را به خطر بیندازد. چه کسی می داند شاید نکونام ضمن هدایت تیم ایران ، حتی توانست دروازه‌ حریفان را نیز بازکرده و بارگلزنی تیم ملی را بردوش بکشد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 23

*ونسان انی یاما -نیجریه


این دروازه‌بان درجه یک اولین بازی ملی خود را در سال 2002 انجام داد و حالا بدل به یک گلر درجه یک و دروازه‌بان مطرح شده است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 24

*گروه G


*فیلیپ لام - آلمان


کاپیتان بایرنی تیم ملی آلمان اکنون در اوج توانمندی و آمادگی قراردارد. او قادر به بازی در چند پست است و بی‌شک یکی از ارکان اصلی بازی یواخیم لو در جام جهانی خواهد بود.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 25

*کریس رونالدو- پرتغال


کریس رونالدو در اوج توانمندی قراردارد. او اگر مثل زمان حضور در رئال در آمادگی کامل باشد، پرتغال را به طور قطع به حرکت وامی‌دارد.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 26

* آسامواه ژیان - غنا


مهاجم بزرگ غنا اکنون در امارات و همراه با العین کار می‌کند و به خصوص برای ایرانیان چهر‌ه‌ای کاملا شناخته شده است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 27

*کلینت دمپسی – آمریکا


کلینت دمپسی، هافبک هجومی این روزهای سیاتل ساندرز در آمادگی مطلوب بسر می‌برد و امیدهای یورگن کلینزمان را در تیم ملی آمریکا را افزایش داده است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 28

*گروه H


ونسان کمپانی- بلژیک


مدافع بلژیکی و قدرتمند منچسترسیتی انگلیس، نه فقط عامل موفقیت تیم باشگاهی اش است، بلکه در راهیابی بلژیکی‌ها به جام جهانی نقش داشت. او حالا نقطه اتکا تیم اروپایی در جام جهانی است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 29

*مجید بوگرا- الجزایر


بی شک در راه رسیدن الجزایر به مرحله نهایی رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل نقش بسزایی داشت. کارشناسان باور دارند این ستاره 31 ساله که در انگلیس برای شیفیلدونزدی و چارلتون بازی کرده و تجربه 3 فصل حضور برای گلاسکو رنجرز اسکاتلند را دارد، می‌تواند به تیم آفریقایی در جام جهانی برزیل کمک شایانی کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 30

*دنیسف- روسیه


دنیسف:وی 11 سال در تیم زنیت سن‌پترزبورگ بدل به هافبکی درجه یک و با تجربه شده که می‌تواند دستورات کاپلو را در زمین برای روسیه اجرا کند.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 31

*لی چون یونگ- کره‌جنوبی

در یک جمله او مهاجمی بسیار زیرک است که از کمترین فرصت،‌نهایت بهره‌برداری می‌کند و در قالب یک فرمانده حامی تیمش است.

کاپیتان های تیم های جام جهانی 2014 برزیل +عکس - تصویر 32
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه